Берестэчко
музыка народная - Тарас Шевченко
«Ой, чёго ж ты почорнiло,
Зелэное полэ, почорнiло?»
«Я ж вiд крови
За вольную волю.
Почорнило я ж вiд крови, за вольную волю.
Вкруг местэчка Берестечка
На четыре мыли
Мене славни запорижци
Своим трупом вкрылы.
Мене славни запорижци
Своим трупом вкрылы.
Ай, шо ж мэнэ гай–вороны,
Укрылы спид ночи,
Клюют очи казацкие,
А трупа ж нэ хочуть.
Клюют очи казацкие,
А трупа ж нэ хочуть.
Почорнило я, зелэно,
Тай за вашу волю.
Я же ж буду зелэнити,
А вы вже ж ни колы.
Я же ж буду зелэнити,
А вы вже ж ни колы.»
Еще вариант:
От чого ж ты почорнилоЗеленое полеПочорнило я ж вит крови
За вольнаю волюБлиз местечка БерестечкаНа четыре милиМили славны запорижцы
Своим трупом вкрылиАй шож мене гай вороныПодкралысь средь ночиКлюють очи козацкия
А трупов не хочутПочорнило я зеленоТай за вашу волюЯ щей буду зеленетиА вы ж не холы